Novinky
DOVOLENÁ 10.7. - 1.9. 2024

V období od 10. července do 1. září probíhá dovolená. Nové klienty přijímám od září 2024.

více
STOP STAV

V současné době nemohu přijímat nové klienty, z důvodu naplněné kapacity. Děkuji za pochopení.

více

Psychologické poradenství a terapie

Úvod Jak pracuji

Soukromá psychologická praxe Vnitřní Slunce – Pardubice

Na konzultaci je třeba se objednat předem telefonicky, případně můžete poslat sms zprávu či e-mail. V konzultačních hodinách telefon nezvedám, jakmile je to možné, ozvu se zpátky. Jistě najdeme společný termín.

Psychologické konzultace a terapie probíhají v příjemném domácím prostředí, je zajištěno soukromí.


Nemám smlouvu se zdravotními pojišťovnami – tzn. výhody pro vás: nepotřebujete doporučení od lékaře, nejsou dlouhé čekací doby, je zajištěna přísná anonymita a diskrétnost. .
Psychologické služby si klient hradí sám.


Hlavním obsahem společné práce je to, co klient „přináší“ jako svůj problém. V průběhu prvního sezení se ujasňuje terapeutický cíl – tj. co klient od spolupráce očekává, frekvence setkávání, apod. Cíl může být později po dohodě změněn či doplněn.


Psychologicka pracovna

Při své práci s klienty pracuji individuálně a terapii volím na míru konkrétnímu člověku.

 

Klasická psychoterapie:

  • Rogeriánská psychoterapie – terapie založená na meziosobním terapeutickém vztahu a dialogu klienta a terapeuta. Terapeut má roli průvodce, vytváří psychoterapeutický (léčivý, podpůrný) prostor, vůči klientovi je vysoce empatický a zároveň autentický.

  • Adleriánská choreografie terapeutického rozhovoru. Rozhovor jako “cesta ke změně”.

Alternativní přístupy:

  • Terapie Cesta – The Journey, dle B. Bays je uzdravující a transformační metoda, která léčí emocionální a fyzické problémy na buněčné bázi. Jde o metodu účinkující na úrovni psycho-neuro-imunitního systému. Výzkumy z buněčné medicíny dokazují vliv potlačených vzpomínek nebo traumat zpravidla z dětství a dospívání na buňky v našem těle. Pokud jsou takto buňky blokovány delší dobu, vzniká nemoc nebo nezdravé vzorce chování, které nás provázejí životem, aniž bychom si uvědomovali proč.

    Při Cestě je klient v relaxovaném stavu (nikoli hypnóze) doprovázen k zasuté vzpomínce, která často nevědomě stojí za jeho potížemi. Vzpomínku zpracujeme tak, aby již neškodila a provedeme transformaci myšlení a “přeprogramování” vzorců chování do budoucnosti.

  • Hlubinná abreaktivní psychoterapie: zpracování a ozdravení traumatických událostí z minulosti